Pro sídlo firmy si podnikatelé vybírají nejčastěji hlavní město. Sídlo v Praze má zhruba 174 500 českých společností, tedy více než 43%. V hlavním městě žije téměř dvanáct procent obyvatelstva České republiky, na sto obyvatel města tak připadá čtrnáct společností. Celorepublikový průměr je 3,8 firmy na sto obyvatel. Pokud vyloučíme Prahu, která statistiky výrazně zkresluje, je průměr 2,4 firmy na sto obyvatel.

Mimo Prahu se dostal nad celorepublikový průměr jen Jihomoravský kraj, kde žije asi jedenáct procent obyvatel a je v něm registrováno jedenáct procent tuzemských firem, z nichž většina je registrována v Brně, což znamená téměř čtyři společnosti na sto obyvatel. Na posledním místě je kraj Vysočina, kde žije pět procent obyvatel České republiky. Podíl firem v tomto kraji je dvouprocentní a na sto obyvatel tak připadá 1,6 firmy. Podobně jsou na tom kraj Olomoucký a Pardubický: zde na sto obyvatel připadají dvě firmy.

Firmy upřednostňují větší města

I v dalších větších městech se koncentrují podnikatelé. Větší města volí kvůli lepším obchodním příležitostem a vyšší prestiži. Největší města si vybírají i podnikatelé, kteří pro své podnikání nepotřebují kamennou kancelář, a využívají tak možnosti své sídlo umístit k některému z poskytovatelů registračních sídel a virtuálních kanceláří. Podle statistiky si 86 procent všech klientů zakládá své virtuální sídlo v Praze, devět procent v Brně a zbylých pět procent v ostatních lokalitách.

Zpět na slovník