Je asi jen málo lidí, kteří by si nepřáli založit svou firmu zcela zdarma. To bohužel není v dnešní době možné a je tedy dobré mít na paměti, že založení firmy provází určité finanční výdaje.

Zakládání vlastní firmy však není spojeno pouze s finanční náročností, ale rovněž i s náročností časovou. Pokud nechcete trávit svůj volný čas studiem právních předpisů a firmu chcete mít založenou s co nejmenšími starostmi, je možné využít služeb odborníků, kteří se na tuto oblast specializují. V případě, že se však člověk rozhodne založit firmu vlastními silami, musí počítat s tím, že se bude jednat o časově náročnou záležitost (zejména čekání ve frontách, cestování po úřadech atd.). Při zakládání společnosti svépomocí se člověk, který s danou oblastí nemá zkušenosti, rovněž vystavuje riziku, že dojde k nejrůznějším průtahům a komplikacím, které budou způsobeny jeho neznalostí.

Mylné by bylo myslet si, že v případě, že se rozhodnete založit společnost svými silami, budete to mít zdarma. Budete nuceni platit náklady na notářské služby, na návrh na zápis do Obchodního rejstříku, na živnostenské listy a ověření listin atd. Sečteme-li si tyto výdaje, dojdeme k výsledku, že cena, kterou za založení firmy chtějí poradenské společnosti, není nikterak přemrštěná a je zárukou toho, že Vaše firma bude založena bez zbytečných průtahů a komplikací.

Získali jste dostatek informací? Objednejte si některou z našich služeb!

Zpět na slovník